Tipy na svatební místa ve Středočeským kraji

Datum přidání článku 31. 5. 2023

A je to tu! Je čas naplánovat váš svatební den. Nejdůležitější otázka – „Kde se budeme brát?“
Pokud tíhnete ke krásám Středočeského kraje a chcete mít svatbu jako z pohádky, podívejte se na naše tipy ideálních míst na svatební den.

 

Začneme na Samotě

„Samota léčí“. Tímto heslem se řídí krásná, luxusní, zrekonstruovaná usedlost Šťastná samota z konce 18. století. Nachází se uprostřed luk a polí a je kilometry vzdálená od veškeré civilizace. Ale nemusíte se bát, tady rozhodně sami ve svůj svatební den nebudete. Díky opravdu velké zahradě, která má více než 8000 m² vám pro vaše hosty připraví super zázemí a možná si najdete i místo pro sebe a svého partnera, až se budete chtít na chvilku ztratit z dohledu svatebčanů.

Na ubytování mají až 14 lůžek v 1 apartmánu a ve 3 dvoulůžkových pokojích. Svatebčané mohou využít i venkovní bazén anebo relaxovat na terase u malého vinohradu. Šťastná samota spolupracuje s předními agenturami, které vám na klíč připraví svatební den podle vašich představ a vy si ušetříte pár vrásek na jiné starosti. Toto skvělé místo rozhodně připište na svůj seznam míst na svatební den.

 

Obklopeni černými perlami

Další krásný, romantický místo najdete kousek od Benešova u Prahy. V hotelovém komplexu Dvůr Pecínov zažijete romantiku. Toto místo je unikátní, a to hlavně chovem fríských koní, tzv. černých perel. Tito krásní oři zaručí dokonalý fotografie.

Komplex se taky pyšní restaurací s kvalitní kuchyní, wellness a širokou nabídkou sportovního vyžití. Tady si rozhodně nemusíte dělat starosti s počtem hostů. Ubytují až 99 osob ve stylových pokojích a sál mají až pro 170 lidí. Díky jejich rozmanitým službám dokážou připravit celý svatební den tak, jak si budete přát. Tenhle hotelový komplex patří mezi oblíbené, proto se moc dlouho nerozmýšlejte, ať na vás zbyde místo.

 

Svatba na zámku

Chcete se v den obřadu cítit jako opravdová princezna? Tak to je pro vás ideální místo v malém renesančním venkovském zámečku Chateau Třebešice kousek od Kutné Hory. Zámecký areál má vlastní malou farmu, zahradu v anglickém stylu a historické společenské prostory. Obřad můžete mít na zámecké zahradě nebo v hlavním sále zámku. Svatební hostinu vám pak připraví pod velkou střechou mezi malým sadem a hlavním dvorem zámeckého statku. Ubytování je jen pro menší skupinu lidí ve čtyřech apartmánech. O catering se nemusíte starat, ten vám taky zajistí. Pro nasátí atmosféry můžete využít prohlídku zámeckého areálu, ať máte představu, do čeho jdete.

 

Svatební elegance

Tu můžete zažít jedině v penzionu Na Kmíně, v rodinné usedlosti nedaleko Prahy. Tahle usedlost není jako každá jiná. Tady vám totiž dokážou vystrojit takovou veselku, že na ni nikdo nezapomene. Prostorná stodola až pro 400 hostů vás zachrání před rozmanitým počasím, které si z nás občas dělá srandu. Sem se totiž vejdete s obřadem, hostinou, tanečním parketem a zbyde místo i na fotokoutek.

Protože spolupracují se skvělými kuchaři z cateringů Street Catering, dokážou vám připravit neodolatelně dobré svatební menu. Další bonus jsou jejich dekorace plné stylového nábytku. Ty rozhodně nesmí na fotografiích chybět. V rámci svatebních balíčků nabízí ubytování se snídaní pro vás a vaše hosty. Celková kapacita je až 33 lůžek v luxusně zařízených pokojích. Penzion Na Kmíně rozhodně patří mezi top místa na svatbu.

 

Místo neomezených možností

Pořád se nemůžete rozhodnout, do kterýho stylu chcete svatbu ladit, kde budete mít obřad nebo v jakém měsíci svatbu uspořádat, aby vyšlo počasí? Tak to pro vás bude tím pravým místem Mlýn Davídkov. Tady mají prostory až pro 160 hostů. Jste romantici a chcete mít obřad v přírodě? Tak to vás uchvátí jejich rybník s molem, který je určitě nejoblíbenějším místem k obřadu. Na zimní pohádkový obřad můžete využít historickou kamennou mlýnici s praskajícím krbem. Vše je jen na vašem výběru. Možností je tu mnoho.

Ubytování svatebčanů je možný přímo v areálu nebo v blízkým okolí. Místa je tu dost, až pro 102 osob. Novomanželé mají k dispozici speciální svatební apartmá s vířivkou a šampaňským na pokoji. Svatební hostinu vám tady připraví na míru. Máte rádi staročeskou klasiku nebo raději moderní raut? Nic pro ně není problém. Dokonce celou svatbu dokáží zařídit od fotografa až po obřad. S jejich přátelským přístupem budete v těch nejlepších rukou.

 

Užijte si svůj svatební den a přeju vám, ať je tenhle den pro vás zážitkem. Kdybyste měli zájem o svatební focení fotografem, který zachytí každou božskou chvilku co nejlíp, dejte vědět.