Stylová svatba za pár kaček? Ta podzimní

Datum přidání článku 19. 9. 2023

Kdo by nemiloval letní svatby? Krásný počasí svádí k sladkým představám o manželským štěstí. Jakmile ale zjistíte, kolik vás taková veselka bude stát, rychle vystřízlivíte. Co máte dělat teď, když máte hluboko do kapsy a radnice vás neláká? Buďte v klidu. Je tu mnoho možností, který vám zajistí plnohodnotnou svatbu jak z plakátu. A za babku. Skočte do podzimní svatby rovnýma nohama, a zbyde vám i na svatební cestu.

 

Romantická a jedinečná – podzimní atmosféru prostě chceš

Atmošku zkrátka ničím nenahradíte. Máloco ji umí tak dokonale doladit jako právě kulisy podzimně zbarvenýho listí a všudypřítomný přírodní rekvizity. Skvělým bonusem je, že vám svatební hosté neruší pozvánky kvůli dovoleným, netrápí je alergie a ještě je můžete pohostit speciálními podzimními pochoutkami. Vše je tak nějak na pohodu, žádný spěch a stres, i příroda zpomalí – ideální prostor pro oslavu začátku společnýho života, nemyslíte?

 

Tematická svatba bude vypadat i za pár drobných jako od profíků

Klasický svatební dekorace budete složitě shánět, vypláznete za ně balík a nakonec to ani nemusí být tak parádní, jak jste mysleli. Tak proč svou svatbu neodlišit a nevyužít toho, co podzim nabízí? Barevnost všude kolem je daná, takže se nemusíte trápit jak vše skombinovat. Vůni i barvu listí miluje prostě každej, všechno k sobě skvěle ladí a možnosti jsou prakticky nekonečný. Tak toho využijte naplno!

 

 

Jak poskládat stylovou boho výzdobu a ušetřit majlant?

Víte, kolik by stálo květinové aranžmá od floristky? Dost možná tolik, kolik by stačilo na pěknej wellness pobyt. A to fakt dát nechcete. Přitom se na podzim všude válí tolik nevyužitých pokladů. Zadáčo.

Z listí uvážete úchvatnou kytici, věneček, korsáž do ženichovy klopy, pugety pro družičky, dekoraci slavobrány i ozdoby stolů a židlí. Zamiřte hlouběji do lesa a dívejte se na něj kreativníma očima. Padlé větve poslouží k servírování, nařezané špalky z kulatiny využijte univerzálně k čemukoliv. Mechem, kůrou, kaštany, žaludy i pěknými kamínky lze dozdobit stoly, vázy i lucerny.

Na kraji lesa si ještě vyčíhněte místo s odkvétající trávou nebo šípky. Výborně se hodí do váz a krásně doplní barevný listí. Potom už jen stačí přidat pár zavařovaček místo luceren, svíčky, pár dýní, stužky, jutový provázek, a máte s dekoracemi vystaráno. Klidně se naučte z listí poskládat růžičky. Návod najdete na mnoha známých video platformách, stračí jen zadat do vyhledávače.

 

Na co určitě nezapomenout?

 1. Večer už bude jisto jistě přituhovat. Netrapte proto svatebčany pod party stanem a se setměním se přesuňte do tepla.
 2. Focení se může protáhnout, případně vám ho vylepší foukající vítr. Připomeňte proto svým hostům vhodný teplý hadříky a nakupte pro všechny případy deštníky v barvách svatby, ať oslavy neskončí dříve, než začnou.
 3. Využijte podzimní kulisy na maximum. Z podzimních svateb vznikají ty nejzajímavější svatební fotografie. Žádná nuda ani aranžovanost. Vyrazte do přírody! K blízkýmu parku, lesu či k rybníku, kde je hodně spadanýho listí. Můžete s ním házet, sedět v něm a různě ho tvarovat. Nápisy, srdce i hra stínů, na to vše je listí perfektní. Budete mít dokonalou památku na váš božskej den.
 4. Pohrajte si s občerstvením. Místo vývaru naservírujte dýňový krém, místo svíčkový šípkovou, dezerty z dýní, švestek nebo hrušek a využít můžete i sušený ovoce. K pití se hodí třeba hřejivý nápoje, jako jsou čaj, grog, svařák, pro fajnšmekry i domácí slivku.

 

 

10 důvodů proč vlézt do chomoutu právě na podzim

 • PŘÍJEMNÁ TEPLOTA. Zapomeňte na upocený svatebčany. Teplota bude tak fajn, že se nikdo nebude kácet horkem ani taktně skrejvat skvrny od potu.
 • MENŠÍ PRAVDĚPODOBNOST ROZVODU. Na podzim bejvá počasí sice trochu nevyzpytatelný, ale to je právě vaše výhoda. Máte velkou šanci, že vám naprší štěstí i zasvítí paprsky manželské spokojenosti.
 • CHUTNĚJŠÍ DORT. Z dortu se nestane šikmá vež v Pise. Zůstane stále fotogenickej i poživatelnej.
 • MENŠÍ RIZIKO OTRAVY. Svatební veselí nepokazí ani bolavej žaludek ze zkažených chlebíčků, pomazánek nebo dezertů.
 • POČET HOSTŮ NEOMEZEN. Venku se najde místo pro každýho. Tak proč neoslavit váš slavnostní den se všemi, koho máte rádi? Vítáni jsou i zvířecí miláčci.
 • ODLIŠÍTE SE. Nikdy předem nevíte, co vás v den D potká. Jediná jistota je předem neočekávaný překvapení seslaný shora… Svatba tak bude spontánní, autentická, neotřelá a prostě magická.
 • SNADNÝ VÝBĚR DATA, MÍSTA I DODAVATELŮ. Všichni mívají volno. Rezervační kalendáře obřadních míst, zámků, koordinátorů, caterigů i fotografů bývají mnohem prázdnější než v hlavní sezóně.

 

Svatba na podzim rozhodně není z nouze cnost. Vyžaduje sice trochu plánování navíc a jistou dávku odvahy, ale nejlépe si tak ověříte, jak jako pár dokážete improvizovat a spolupracovat. Lepší než všechny svatební zvyky dohromady. A co neutratíte za svatbu, můžete využít na krásné líbánky. A jestli chcete, můžu ten parádní den prožít s vámi a zařídit vám překrásný fotky jako vzpomínku. Tady máte ukázku toho, co taky můžete mít.