Tipy na sladkosti do sweetbaru

Tipy na sladkosti do sweetbaru

Tipy na sladkosti do sweetbaru

Miluju sladkosti, to už asi víte. Viděl jsem jich na svatbách spoustu a taky jich spoustu ochutnal. Od český klasiky až po nevšední kombinace chutí a barev. Jedna věc je ale jasná, a nechám to klidně tesat do kamene, sladkosti na svatbách prostě bejt musí!

Pro vás jsem je ochutnal (neskutečná oběť!) a nafotil a vy se teď můžete pokochat. Projděte si galerii a nechte se inspirovat.

Svatební koláčky

No tak to je jasná klasika, ať už je svatba tradiční nebo ne, svatební koláčky snad nechyběly na žádný. Pečou je většinou tety a babičky, je jich strašně moc a jsou tak lahodný a dobroučký, mňam!

Ovocný buchty a koláče

Stále zůstáváme u český klasiky, tentokrát s ovocem. Koláče taky zvládnou upéct tetičky, všem moc chutnaj a ještě se oproti ostatním sladkostem dají docela kulturně jíst, na talířku a vidličkou. A věřte tomu nebo ne, po takovým štrůdlu se můžou svatebčani utlouct! Co se týče náplně, meze se nekladou, a vy aspoň můžete zpracovat letní úrodu jablek nebo třeba třešní.

Zákusky

Tady už se od těsta a basic náplně dostáváme trochu dál, ke krému. Tradiční zákusky vídám taky často. Punčák, roláda, košíčky, věnečky nebo kremrole, všechno na co si jen vzpomenete a co vídáte u vás v cukrárně. Výhoda zákusků je, že existuje nespočet různejch druhů a snadno se tak zavděčíte téměř každýmu svatebčanovi.

Pana Cotta

Tenhle dezert je původně z Itálie a celkem se u nás už usadil. Je to vlastně svařená smetana se želatinou, mlíkem a cukrem. Snadný a velmi elegantně vypadající dezertík, kterej vždycky udělá parádu, servíruje se ve skleničkách a dlabe se lžičkou, prostě ideál! Jen pozor na pokecaný kravaty, pánové.

Makronky

Chtělo by se říct, že to už je celkem exotika, ale pravdou je, že tyhle mrňavý a extrémně sladký chuťovčičky se u nás už docela slušně zabydlely, a nejen že se jedí jako samostatnej dezert, třeba se s nima zdobí i dorty. Na oko vypadaj hrozně pěkně, tak uhlazeně a elegantně a udělaj dojem i svojí chutí. Výhoda makronek je, že můžete mít všechny barvy a mít tak sladěnej  obsah sweetbaru třeba s okolní dekorací nebo květinama. A taky že jsou bezlepkový, kdyby to někoho zajmalo.

Cupcaky, muffiny, donuty

Všechny tyhle roztomilý sladkosti jsou původem z USA, no a samozřejmě co je z Ameriky, to je vždycky cool, žejo. No dobře, teď ale opravdu. Jde o zmenšeniny dortů a koblih, daj se úžasně nazdobit a jsou tak roztomilý, že je chcete pořád jíst. Vy ne? Já teda jo. Stejně jako s makronkama, se s nima dá kouzlit, co se týče barev a designu, jen jsem pořád nepřišel na to, jak je kulturně jíst. Asi jedině za rohem.

Čokoláda

Ehm, nic neevokuje v ženách tolik lásky, jako tenhle lahodnej a čarovnej zázrak z kakaovejch bobů. Čokoláda se objevuje na svatbách ve všech různejchch podobách, který vás jen napadnou. Ať už jsou to dorty, zákusky, brownies nebo fondue s ovocem. A zrovna s fondue přichází na řadu další skvělej nápad, kterej na svatbách oceňuju.

Ovoce

Přesně tak. Po všech těch dortech a chlebíčkách a tláskání všeho možnýho je čerstvý ovoce prostě úžasný zpestření a osvěžení. A nakonec je úplně jedno, jestli si necháte vykrájet meloun do nějakýho super emejzink tvaru nebo prostě jen nakrájíte český ovoce na kostičky a necháte v misce.

Zmrzlina

Na závěr bych ještě zmínil zmrzku. To je podle mě taky super nápad, zvlášť pokud máte svatbu v létě a je parno. No kdo by neměl rád zmrzlinu? I ty nejmladší svatebčani ocení spíš zmrzlinu než nazdobenej dortík a babička si ráda hodí kopeček vanilkový do kafe. :-)

 

Svatební koláčky - Tipy na sladkosti do sweetbaru
Ovocné buchty a koláče - Štrůdl - Tipy na sladkosti do sweetbaru
Svatební zákusky - Tipy na sladkosti do sweetbaru
Pana Cotta - Tipy na sladkosti do sweetbaru
Makronky - Tipy na sladkosti do sweetbaru
Cupcakes - Tipy na sladkosti do sweetbaru
Donuty - Tipy na sladkosti do sweetbaru
Čokoláda - Čokoládové fondue - Tipy na sladkosti do sweetbaru
Ovoce - Jahody - Tipy na sladkosti do sweetbaru
Zmrzlina - Tipy na sladkosti do sweetbaru
Zaujal vás článek? Pak neváhejte a sdílejte ho na sociálních sítích mezi svými přáteli :)
Share